
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 5.97 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13940
Ext.Price$0.13940
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13940 | $0.13940 |
| 10 | $0.06970 | $0.69700 |
| 50 | $0.06273 | $3.13650 |
| 100 | $0.05645 | $5.64500 |
| 500 | $0.04578 | $22.89000 |
| 1000 | $0.04055 | $40.55000 |
| 3000 | $0.03860 | $115.80000 |
| 5000 | $0.03675 | $183.75000 |
| 10000 | $0.03459 | $345.90000 |
